Огляд літератури
«Її величність книга»
23 квітня відзначається Всесвітній день книги й авторського права. Традиція святкування народилася в Іспанії. У Барселоні цей день збігся зі святом на честь заступника Каталонії святого Георгія, коли книготорговці влаштовували грандіозний книжковий ярмарок. Саме там, з 1931 року, з’явився звичай дарувати троянду кожному, хто придбає книгу. Ми вітаємо всіх причетних до свята! Нехай книга, що відкрита цього дня кожним читачем, стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі роки!
А щоб більше дізнатися про користь і переваги читання, рекомендуємо огляд літератури «Її величність книга». Усім відомо, що завдяки книзі ми не лише отримуємо доступ до інформації, знань, моральних і духовних цінностей, а ще й торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння прекрасного. У світі багатого культурного розмаїття саме книга відкриває перед нами різні цивілізації, історичні повороти та неминучий прогрес.
Ольга
Донеччанка.
Все буде
добре, побратими.
Ця книжка про незвичайну долю реальної людини, Івана Баранича, який став справжнім героєм нашого часу. Містичні збіги і трагічні обставини його життя змушують замислитися над непередбачуваністю та мудрістю Провидіння. Водночас читач, спостерігаючи за перебігом подій очима героя впродовж однієї доби, занурюється в буденність війни в мить відносного затишшя або, завдяки його спогадам, – життєві перипетії дитинства і юності та жорстокі бої.
Книжка дасть змогу читачеві відчути відданість і міць бойового братерства та доторкнутися до глибинних внутрішніх переживань бійця. Вона буде цікава кожному, кого не залишає байдужим ця кривава війна і хто має в серці почуття вдячності до сучасних героїв та зберігає памʼять про них.
Ірина
Вовк.
Рубаки
на «корчах»
Книга Ірини Вовк «Рубаки на “корчах”» — це тридцять історій українських воїнів, які були записані на фронті. У цій книжці — вояки та воячки, хлопці й дівчата: медики, розвідники, штурмовики, оператори дронів, артилеристи, піхотинці, протиповітряні оборонці, які чесно воюють. Беруть та й роблять свою справу — те, що вміють. Справжні вояки, чи рубаки, — ті, які пережили важкі бої, оточення, успішні наступи, — про війну розповідають мало. Але кожен і кожна з них — приклад відданості, міці та гарту, вони — новітні Українські Герої.
Кононенко
Євгенія.
Нескінчені
розмови.
Ідея цієї книжки народилася в Євгенії Кононенко, письменниці і дослідниці культури, після прочитання «Приватної книгозбірні» Борхеса, де висловлені думки великого мислителя про найславетніші літературні шедеври. Це видання така ж маленька бібліотека, що стала келією для письменниці, яка перечитує знакові книжки і пише про них, як про своє життя біженки у Франції. І свою культурну ідентичність. І культуру як нескінчену розмову, яка уривається, проектуючи на сучасні реалії рядки поезії Лесі Українки, коли від одного слова розкрилася в душі труна: «Мої друзі не витримують напруги діалогу, і протягом другого року війни я потрапляю у простір тих розмов, коли співрозмовник перебиває, уриває фразу, якщо в ній посягають на його світогляд. У просторі небажання йти до кінця. У просторі героїчної омани й боягузтва. У просторі бажання ідеалізувати своїх і демонізувати всіх без винятку чужих». Видання містить ілюстрації знакових літературних місць, які відкрила для себе авторка.

Як
Україна ставала українською.
Громадсько-політичне життя на
підросійській
Україні ХІХ – поч. ХХ ст.
Ця книжка присвячена суспільно-політичному життю підросійської України на зламі ХІХ і ХХ ст. Автор висвітлює історію українського національно-визвольного руху того часу, розглядає його на тлі інших національних рухів Центрально-Східної Європи, змальовує боротьбу українських інтелектуалів з Російською імперією та імперською громадською думкою, показує трансформацію поглядів українського інтелектуального середовища від федеративних ідей до самостійницького проєкту.
Кожен розділ доповнюють додаткові матеріали — словник ключових термінів, тематичні цитати з праць діячів європейських національних рухів і дослідників національного життя, біографічні довідки про персоналії, згадані в розділі.
Для всіх, хто цікавиться еволюцією громадсько-політичної думки, українським національно-визвольним рухом модерної доби та загалом історією України ХІХ – початку ХХ ст.
Сьогодні особлива вдячність нашим видавцям, що в такі скрутні для країни часи знаходять можливість друкувати українські книжки. Наша книга тепер мандрує світами і знаходить свого читача повсюди.