Година інформації:
«А Сотню вже зустріли небеса»
А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін –
Спереду – сотник, молодий, вродливий, І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий…
Складні часи, які переживає наша Україна, переконливо доводять необхідність здійснення патріотичного виховання підростаючого покоління. Неабияка роль в цьому процесі відводиться закладам культури, які мають стати осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано захищати та розбудовувати незалежну, демократичну державу, дбати про її національну безпеку, підвищення добробуту людей, сприяти єднанню українського народу та встановленню миру й злагоди в суспільстві.
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Пам’ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Цього дня українці прокинулися в іншій країні – в країні, де влада вбиває своїх громадян. Тоді ця інформація приголомшила весь цивілізований світ – в центрі старовинного міста, в «мирній Європі», силовики розстрілюють беззбройних людей. Не в чесному бою, не солдатів, не бандитів, а простих громадян прицільними снайперськими пострілами.
Уже минуло дев’ять років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора… Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. У той день Майдан тоне в крові. Кількість убитих активістів рахують десятками. До вечора четверга було вбито 82 учасники протесту і просто випадкових перехожих. Кількість їх росте – тіла знаходили на вулиці, деякі з них просто лежали на землі, їх накривали ковдрами або закривавленими синьо-жовтими прапорами.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.
У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував і зараз жертвує своїм життям, коли почалася війна заради нашого майбутнього.
Хай палають свічки пам’яті
Небесна сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами,
Ніхто із Вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами…
Горить свіча і пам’яті сльоза
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам’ятає…