пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

 Година здоров’я: 

«Спорт – це спосіб життя»

    Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас людей – сильних, розумних, сміливих, здорових. І в цьому бутті кожній людині доводиться вибирати, адже, з рештою вона має на це право. Життя заставляло і вас робити вибір: що одягти на вечірку, дискотеку, з ким зустрічати Новий рік, закінчувати розпочату справу чи далі її продовжувати, тощо. А зроблений вибір буде правильним, якщо усвідомити кожному: хто Я є, ким хотів би стати у житті, що слід зробити, щоб досягти цього. І на сьогоднішній зустрічі хочеться, щоб ви зробили свій власний вибір щодо здорового способу життя, адже саме він робить людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і починаннях. 

    У кожної людини є захоплення. Я віддаю перевагу заняттям спортом. Він загартовує волю, тренує тіло, дисциплінує, дає впевненість у собі. Сьогодні на нашій годині здоров’я ми розповімо, вам, про нашого земляка бігуна – марафонця Миколу Тарана.

    Микола Таран має безліч титулів, серед них бігун-марафонець українських, європейських, американських забігів, ультрамарафонець, спартанрейсер, міжнародний пейсмейкер, автор бігових текстів, тріатлоніст, автор-інтерв’юер THE RUNNERS, амбасадор Adopt Don’t Stop, організатор бігової екскурсії Львівського півмарафону, перший українець-учасник на змаганнях в Норвегії (73 км) та інші.

    Біг – найдоступніший вид спорту і найлегший для приведення свого тіла в хорошу форму. Рекордсмен України з ультрамарафонного бігу, автор бігових текстів, трейлранер, міжнародний пейсмейкер, тріатлоніст, спартанрейсер, амбасадор німецького спортивного харчування Микола Таран розповів, чому обрав біг та в яку суму обходяться йому міжнародні змагання.

    Потрібно тільки обрати мету, одягнутися відповідно до погоди і вперед, – каже 30-річний Микола Таран. – “Те, що я почав займатися бігом, – не випадковість. Спочатку це були короткі дистанції, які потім переросли в ультрадистанції. З самого дитинства я був активним і завжди шукав собі пригод. Вже у виші обрав легку атлетику і займався нею чотири роки. У той час і з’явилася у мене любов до відповідальності, яка переросла у пейсерство, тобто проходження дистанції у заданому темпі і за певний час”.

    Згодом хлопець зрозумів, що біг тримає тіло в тонусі і не дає розслабитися. Тоді Миколині пробіжки переросли у багатокілометрові дистанції.

    Наполегливість ультрамарафонця Микола Тарана дала-таки свої результати: набравшись досвіду в Україні та Європі, пройшовши немалі випробування, хлопець з Прикарпаття уже через два роки стояв на старті марафону в Лос-Анджелесі.

    Тренування зазвичай відбувається вдома на стадіоні або в горах – Карпатах. Хлопець проживає на Рожнятівщині.в селі Небилів.

    Нещодавно прізвище прикарпатця Миколи Тарана було вписане золотими літерами у Книгу рекордів України. За те, що здолав 15 марафонів і став першим українцем, який витримав два забіги на 73 кілометри у Норвегії, де гордо підняв прапор України. 

     Бігун Микола Таран кинув собі виклик, на який не наважувався досі ніхто із земляків, – участь в Oslo Triple 73 км. Ця траса важка, і з європейців досі ніхто не пробував долати її, оскільки ми звикли до інших кліматичних умов.

    За межами України Микола бігає з прапором – це уже своєрідна традиція. Завжди перед фінішем витягає синьо-жовтий стяг і добігає з ним останні кілометри. Хоче показати всім, що ми сильна нація.

    Підсумовуючи нашу годину здоров’я ми можемо сказати, що спорт, а особливо біг – це відмінний настрій, високий життєвий тонус і надзвичайний душевний підйом. Це прекрасна основа до успіху, нових перемог і звершень.


пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.

Літературна гра – вікторина:

«Хто багато читає, той відгадає»

    Діти! В якій би дім ви не зайшли, в якій родині не побували, скрізь побачите книги – у шафі, на столі, у шкільному ранці, а у декого, навіть під подушкою. Книги порівнюють з ріками, які напувають планету мудрістю.

    Книги – це наші друзі. Книги навчають нас більш точно і правильно висловлювати свої думки. З людиною, яка читає багато різних книг, цікаво спілкуватися на різноманітні теми.

Друг твій, книжка відповість,

– Що верблюд в пустелі їсть,

Скільки літ живуть кити

– З нею все узнаєш ти! 

    Книжка допомагає нам зрозуміти навколишній світ. Ви читаєте казки, вірші, оповідання про таємниці природи, про далекі країни, про історичне минуле, про інші планети. І чим би ви не захоплювалися, на допомогу завжди прийдуть книги. Ось і сьогоднішня гра - вікторина присвячена книзі. Недарма в народі є прислів’я "Хто багато читає – той багато знає".

    В бібліотеці села Небилів з учнями 7 – Б класу була проведена літературна гра – вікторина: «Хто багато читає, той відгадає.»

    Дві команди  змагалися між собою у різноманітних конкурсах. Команди назвали "Розумники"та «Розумниці». Діти по черзі давали відповіді на завдання, якщо одна не знає, відповідає інша.

    Команди брали участь у таких конкурсах: «З якої країни літературний герой», «Бібліотека – книжковий дім», «Розплутай клубочок», «Загадкова скринька», «Я тобі – ти мені».

    Відповіді на запитання оцінювало поважне журі. При підбитті підсумків перемогу здобула команда «Розумниці.»

     Діти, запрошуємо вас частіше відвідувати нашу бібліотеку, читати ще більше книг, газет, журналів, адже вони – це справжній скарб. Переступайте сміливо наш поріг, беріть ці скарби в свої руки щодня. Ми, бібліотекарі, завжди радо зустрічатимемо вас! 

Бібліотека – це інформації широке коло,

А ще ідей жива скарбниця,

Для всіх, хто хоче гарно вчиться!

У цьому царстві – книги на полицях,

Завжди тихо-тихо поміж них.

І вони з захопленням чекають,

Вас, читачів своїх.




четвер, 14 жовтня 2021 р.

    Презентація книги 

"Добро Нації – найвищий наказ"

     В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.

    14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України.

    Українська Повстанська Армія, яка постала в час II світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської та більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за День Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.

    Українська Повстанська Армія героїчно і жертовно боролася за Самостійну і Соборну Державу. Найкращі сини й доньки української нації встали до лав борців проти чужоземного поневолення. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями майже 10 років після завершення II світової війни.

    Бібліотека села Небилів пропонує користувачам презентацію книги "Добро Нації – найвищий наказ" Історії однієї родини.

     Це книга історичних нарисів та спогадів про Українську родину Марійчиних, в період героїчної боротьби нашого народу за волю й незалежність України у 40-50 роках ХХ століття зі своїм одвічним ворогом - московським окупантом.

     В книзі описані трагічні події, які відбувалися на хуторі Ловаги біля села Небилів. 1 липня 1951 року Григорій Вацеба, його дружина Марійка, та три охоронці загинули у нерівному бою з опергрупою УМДБ Станіславської області.

 На місці загибелі встановлений кам’яний пам’ятник у вигляді козацького хреста. Щороку 7 липня відправляється панахида за душі загиблих Героїв, що віддали своє життя за волю і незалежність України.

    Автор ідеї випуску книги – онук сім'ї, про яку йде мова в книзі, Андрій Марійчин, депутат Івано-Франківської обласної ради, член постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС на сході України, а упорядник книги, наш земляк, історик , провідний науковий співробітник Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім.Степана Бандери – Петро Ганцюк. 

     Працівники Небилівської бібліотеки висловлюють щиру подяку депутату обласної ради Андрію Марійчину, голові братства УПА Роману Кореню за подаровану книгу, яка стане цінним поповненням краєзнавчого фонду.