пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Перший крок у світ книжок

     12 грудня 2019 року бібліотекар сільської бібліотеки Галина Василівна завітала до учнів 1- Б класу, щоб провести  голосні читання: «Перший крок у світ книжок».
     Мета цього заходу: ознайомити дітей з бібліотекою, з новими дитячими книжечками, розвивати інтерес до читання, виховувати бережливе відношення до книги, бажання читати, відвідувати бібліотеку.
Все ми в книзі знайдемо.
Кращої не знаємо,
Доброї і вірної
Подруги малят!
Книгу зрозумілую,
Чесну, добру, сміливу
І дівчатка, й хлопчики-
Хочуть всі читать!
      Почалось читання з книги Ольги Шуваєвої « Казкова абетка», «Абетка + лічба», «Вчимося рахувати». Були прочитані казочки: «Ріпка», «Червона шапочка», «Колобок», «Теремок». Маленькі читачі відгадували загадки з книг «Хто це?» та «Відгадай загадку».
Любі друзі, майбутні користувачі нашої бібліотеки! 
Шануйте, бережіть книги і тоді весь розум, мудрість і людська доброта переходитимуть до вас через книги. 
Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги. Запам’ятайте: «Книга – джерело знань!»

середа, 4 грудня 2019 р.

Вікторина «У гостях у казки».

     3 грудня працівниками бібліотеки для учнів 4-Б класу була проведена літературна вікторина «У гостях у казки».
     Казки бувають різні: довгі і короткі, веселі,чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казках є одна спільна риса – мудрість. Ми з вами, друзі, знаємо багато чудових українських народних казок.  
     Казка запросила нас на гостини, щоб дізнатися, чи добре ми пам'ятаємо її. Отже, вітаємо, вас,  на казковій вікторині.
В нас сьогодні знову свято
Чути музику і сміх.
На казковім святі нині
Ми вітаємо усіх.
Обіцяєм, що не буде
Ніхто нині сумувати,
Всіх ми кличем разом з нами
Участь в конкурсі узяти.
      Діти брали участь у конкурсах: «Розминка», «Загадки казкових героїв», «Впізнай з якої казки», «Телеграма від казкового героя», «Відгадай загадку», «Супер – грі». 
 
      При допомозі Інтернету для учасників конкурсів демонструвалися відео-казки з пісеньками: «З любов’ю до дітей». Всі були дуже активні і показали, що знають казки, прислів’я, загадки.
    Казка – це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки, легенди, пісні, прислів’я, загадки…Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту, мудрість, навчають, як треба по правді жити. 
      Була оформлена викладка літератури «Казковими стежками» 

понеділок, 14 жовтня 2019 р.

«Героїв Україна пам’ятає!»

     13 жовтня в селі Слобода Небилівська проведено виховну годину до Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та річниці Української Повстанської Армії: «Героїв Україна пам’ятає!»
Живи та міцній, Українська державо!
Вмирали у битвах мільйони бійців,
Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво.
Й над Києвом стольним віки майорів.
    Національно-визвольний рух Української Повстанської Армії-одна з найяскравіших сторінок боротьби українського народу проти гітлерівської та більшовицької окупації. Молоді люди, колишні учні, йшли на смертельну боротьбу, яка була надзвичайно виснажливою, важкою та кривавою. Достойними нащадками УПА є й сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками Вітчизни, тому що брала активну участь у Революції Гідності, допомагає і підтримує українську армію на сході України.
    Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв УПА, героїв Небесної Сотні та героїв АТО, які полягли у боротьбі за Україну, за її волю і цілісність.

понеділок, 23 вересня 2019 р.

Акція «Славні імена Рожнятівщини»

     20 вересня 2019 р. в приміщенні бібліотеки с. Небилів пройшла культурно-мистецька акція «Славні імена Рожнятівщини» в рамках відзначення  90-ї річниці створення ОУН та Року Організації українських націоналістів на Прикарпатті.
Село моє любе, вишневе.
Я в легенді тебе вознесу.
Тепер в житті полудневім.
Відчув твою рідне красу
     Ведучі пригадали історію виникнення села та всіх славних його жителів. Так в далекому 1891 році тікаючи від важкого життя Іван Пилипів та Василь Єлиняк виїхали до Канади, поклавши початок історії української еміграції. о. Василь Мельник-Лімниченко був визначною постаттю нашого села - він не тільки ревний священник, блискучий проповідник, але й видатний католицький поет, мислитель, публіцист. Згадали також воїнів УПА, наших односельців, які боролись за свободу, волю та незалежність.
   Для присутніх прозвучали поетичні твори о.Василя Мельника-Лімниченка та  Степана Осадчука. Учні 7-го класу місцевої школи та вокальний жіночий колектив виконали ряд пісень.
   Була оформлена тематична викладка літератури.

субота, 24 серпня 2019 р.

«Ми діти твої – Україно!»

      До дня Незалежності України  23 серпня працівники бібліотеки та клубу с. Небилів разом з учнями школи провели флешмоб «Ми діти твої – Україно!».
     День Незалежності нашої держави – це свято всіх її громадян. Щасливі ми, що народилися і живемо в такій чудовій,багатій, мальовничій землі, у нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь всього українського, що сягає в давнину. Де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємось до сліз, зачувши рідне слово.
 Назавжди ми всі з Україною,
З її мовою солов’їною,
Ми їй вірними завжди будемо,
Бо, як  матінку її любимо.
     На заході була проведена ігрова програма  та вікторина: « Символи нашої держави».
     Працівниками бібліотеки організована викладка літератури: «Моя країна-Україна.».

вівторок, 20 серпня 2019 р.

Культурно-мистецька акція "Славні імена Рожнятівщини" в Слободі Небилівській

     19 серпня в селі Слобода Небилівська відбулася культурно-мистецька акція присвячена 90-річниці створення ОУН та «Славні імена Рожнятівщини».
      Маючи свою незалежну державу, ми повинні пам’ятати, що для того, що синьо-жовтий прапор України вільно тріпотів, та вирізняв українськи народ серед інших, за це поклали голови мільйони українців. Сьогодні до нас повертаються пласти правди, а за ними і імена борців, за національну незалежність, за право на життя, за свободу і віру.
     На заході ведучі згадали історію створення організації українських націоналістів та імена героїв, таких як: Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич і десятки тисяч воїнів УПА. Згадані були і жителі села, які віддали своє життя за незалежну Україну.
 
     На заході звучали патріотичні пісні та декламувались вірші місцевого поета Осадчука Степана Іванвича. Була оформлена викладка літератури.

пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Чарівна краса вишиванки

     День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
      В селі Слобода Небилівська проведено флешмоб «Чарівна краса вишиванки»
     Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення.
     Учасники флешмобу в День вишиванки були піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Є на вишиванці розмаїті квіти —
Це ж Україна наша перлами розшита.
Є на ній і гори, є на ній долини,
Все, що є найкраще на Вкраїні милій.

понеділок, 13 травня 2019 р.

     Коли весна в пишному вбранні із весняних квітів своїми теплими, сонячними промінцями вже добре прогріла нашу землю ми в праці й радості святкуємо  свято – День Матері. В селі Слобода Небилівська працівниками клубу та бібліотеки проведено свято «Матусенько, голубонько, благословенна тричі будь!»
 
      З давніх-давен відношення до Матері було, як до святині: Мати Земля, Божа Мати, Мати Берегиня, рідна матуся.
Дощі, що йшли багато днів,- затихли,
І сонце літній день поцілувало.
За вітром хмари чорні десь поплили,
Земля в віночок волошковий вбралась.
Це мамин день, сьогодні в мами свято,
Несем свої серця з любов’ю мамі,
На світі слів прекрасних є багато,
Але для неї їх усіх замало.
Ми віддаємо маму в руки Божі,
Він знає, як її нагородити,
Він на стежках життєвих допоможе,
У відповідь на всі її молитви

середа, 10 квітня 2019 р.

Конкурс: «Книгоманія – 2019»

Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе
В. Сухомлинський
     9 квітня 2019 року в Рожнятівській центральній районній  бібліотеці відбувся  II етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання: «Книгоманія – 2019». 
     Нашу бібліотеку представляла учениця 7- А класу Патрійчук Таміла, яка зайняла серед учасників II місце. 
    Вона презентувала книгу – бестселер польської письменниці Малгожати - Кароліни Пекарської "Клас пані Чайки." До свого виступу Таміла зробила чудову презентацію, в якій порівняла і розказала про свій 7-А клас, своїх друзів, класного керівника – Оксану Дмитрівну. Всі вони веселі, безтурботні учні, які люблять свою школу, цікаві подорожі, читати книги, брати участь у різних масових заходах, які проводить школа і бібліотека.
      Отже читати – це модно, престижно і круто.

понеділок, 11 березня 2019 р.

Шевченківські читання «Шевченкові твори – його душа і серце»

     В бібліотеці с. Слобода Небилівська пройшли Шевченківські читання «Шевченкові твори – його душа і серце», присвячені 205-ій річниці від дня народження поета.

 Він був сином мужика — і став володарем у царстві духа.
Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури.
Він був самоуком — і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим.
     Доля переслідувала його в житті та вона не змогла перетворити золото його душі на іржу, а його любов до людей на ненависть. Тарас Шевченко є символом нації, нашим минулим, сьогоденням і майбутнім.
     Була оформлена викладка літератури «Велич Тарасового слова»     

четвер, 7 березня 2019 р.

Іду з дитинства до Тараса

     Минають роки і століття, відходять у небуття покоління, та генії не вмирають. Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета, художника – Тараса Шевченка.
     9 березня 2019 року з нагоди 205-річниці від дня народження великого патріота України, її славетного сина і Пророка – Тараса Григоровича Шевченка в приміщенні бібліотеки с. Небилів для учнів 8-го класу проведено поетичний зорепад «Іду з дитинства до Тараса».
Тарасе наш, Кобзарю України!
Твої слова не меркнуть у віках,
Понад степи вони у вічність линуть,
Як смолоскип освячують наш шлях!
     Ведучі пройшлися стежинами життя, творчості, величі та актуальності Тараса Шевченка. Учні 7-го класу прочитали вірші великого поета, прозвучали пісні на слова Кобзаря. На закінчення була проведена вікторина по біографії та творчості поета. Захід не залишив байдужим жодного з присутніх.
      Була оформлена викладка літератури «До тебе я, Тарасе, йду…»

пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

«Моє багатство - рідна мова»

     21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. В селі Слобода Небилівська проведено свято рідної мови «Моє багатство - рідна мова».
 
     Україна…Рідний край…Рідна мова…Скільки почуттів з’єдналося в цих словах, скільки ніжності, любові та ласки! Що може бути для людини дорожчим за рідну мову? Адже мова народу – це не просто звуки. Мова – це душа народу, це його трепетне серце.
Мова! Українська мова,-
Вона співуча, лагідна, дзвінка…
Мова! Українська мова,-
Єдина, рідна й дорога така.
      Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - мова.
     Оформлено тематичну поличку «Мов джерельна вода, рідна мова моя».

четвер, 21 лютого 2019 р.

5-та річниця Героїв Небесної Сотні

     Минуло п'ять років від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Роки  важких втрат, болю і випробувань. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя.
     Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам'яті нашого народу назавжди. Вся Україна і весь світ стали свідками холодної жорстокості катів і щирого, чистого, світлого, відчайдушного пориву повстанців. Людей з дерев'яними щитами, які гинули від снайперських куль професійних вбивць. Такою є ціна нашої свободи. Вони житимуть вічно у нашій пам'яті. Їх імена золотими літерами вже вписала у історію Матір-Україна.
    Працівники Небилівської бібліотеки  підготували  тематичну викладку присвячену 5-ій річниці пам'яті Героїв Небесної Сотні.
 

середа, 30 січня 2019 р.

Пам’ятаємо героїв Крут

     29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
      Працівниками бібліотеки та клубу c.Слобода Небилівська в приміщенні сільського клубу проведено годину пам’яті «Пам’ятаємо героїв Крут».
     Ведучі ознайомили присутніх з історією відомих та невідомих сторінок бою під Крутами.
Як сніги покриють землю
Рядном білим – не забудь
Спом’янути тую славу,
Що лишилась нам з-під Крут.
Триста юних одчайдухів…
Стократ більший був там враг, –
Не вступились, не подались,
Вилягли там на полях.
Вічну славу збудували
Українці біля Крут,
Не забудь героїв триста,
Спом’яни їх, не забудь.
     Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.
     Юних сміливців пом’янули хвилиною мовчання.
     Оформлено викладку літератури  «Пам’ятаємо героїв Крут»

середа, 23 січня 2019 р.

"Об’єднаймо Україну"

     22 січня  з нагоди відзначення Дня соборності та 100-річчя з дня проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в селі Слобода Небилівська  працівниками бібліотеки, клубу та місцевої школи проведено флешмоб «Об’єднаймо Україну».
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі
     Закінчився флешмоб виконанням  учасниками Гімну України.
     Була оформлена викладка літератури «До України серцем прихилюся»