четвер, 25 лютого 2016 р.

Життєві дороги Лесі Українки

     24 лютого 2016 року  для учнів 8-А класу проведено літературно-музичну годину "Життєві дороги Лесі Українки" присвячену 145-ій річниці від дня народження поетеси.

Хто вам сказав, що я слабка,
Що я корюся долі?
Хіба тремтить моя рука
Чи пісня й думка кволі?
Леся Українка.

     Висвітлюючи сторінки біографії та творчого шляху поетеси користувачам продемонстрували документальний фільм "Обличчя української історії. Леся Українка". Ведучі та запрошені гості згадували поетичні рядки творів: "До мого фортепіано", "Як будеш дружинонька шлюбна моя", "Сім струн", "Мелодії". Звучали вірші присвячені поетесі "Ти хотіла крізь сльози сміятись" та " Достойна донька Матері-Вкраїни". Звучала пісня кубанського козачого хору "Рання весна" на слова Лесі Українки. В кінці заходу проведена вікторина по творчості поетеси.



      В проведенні заходу взяли участь: працівники бібліотеки, завідуюча клубом с.Небилів Шляхтич Тетяна Михайлівна, учитель укрїнської мови Соломчак Ірина Констянтинівна та користувачі бібліотеки.
       Для користувачів бібліотеки оформлено викладку літератури "Життєві дороги Лесі Українки"


субота, 13 лютого 2016 р.

Майстер-клас по виготовленню валентинок

      12 лютого 2016 року з учнями 10 класу в бібліотеці проведено майстер-клас по виготовленню валентинок.
      Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти.  Святкують з давніх пір.
      Існує безліч легенд. Валентин, за версією католицької церкви, дійсно зцілив сліпу дівчинку - дочку сановника Астерія. Астерий увірував у Христа і прийняв хрещення. Клавдій після цього наказав стратити Валентина. Тобто Валентин постраждав за віру, а тому і був зарахований до лику святих.

      Більш романтична інша легенда. У 269 році римський імператор Клавдій II заборонив своїм легіонерам одружуватися, щоб сім'я не відволікала їх від військових справ. Але знайшовся єдиний у всьому Римі християнський проповідник Валентин, який співчував закоханим і намагався їм допомогти. Він мирив посварених коханих, складав для них листи з зізнаннями у коханні, дарував квіти молодому подружжю і таємно вінчав легіонерів - всупереч закону імператора. Клавдій II, дізнавшись про це, наказав схопити священика і кинути його у в'язницю. Але і там Валентин продовжував творити добрі справи. Він закохався в сліпу дочку свого ката і зцілив її. А сталося це так: перед стратою молодий священик написав дівчині прощальну записку з поясненням в любові, підписану: «Від Валентина». Отримавши цю звістку, дочка тюремника прозріла. Валентина стратили 14 лютого 269 року. З цих пір люди відзначають цей день як свято закоханих.
      У пам’ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони.