Шевченківські читання
«Шевченкова слава – слава України»
У день ясний, у день весняний
Коли пробуджується від зими усе живе,
Подарував Господь нам сина України
І батька українців – Тараса.
9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Шевченко Т.Г. був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу.
З нагоди дня народження Т. Г.Шевченка у бібліотеці села Небилів з юними користувачами були проведені шевченківські читання: «Шевченкова слава – слава України». Звучали поезії: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Думка», «Тополя», «І золотої й дорогої…», «Реве та стогне Дніпр широкий…» та інші. Також діти читали вірші присвячені нашому Кобзареві.
У цей важкий для України час,
Коли ми знов повстали за свободу,
В душі у нас заговорив Тарас
Своїм кобзарським і пророчим словом.
Страждала і страждає Україна
Та слово Кобзаря всіх підійма,
І додає нам українцям сили
Боротись за красиве і щасливе майбуття.
Сьогодні, відзначаючи 210-річницю від дня народження Тараса Шевченка, ми вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом – є прикладом невтомного борця за волю, правду, мир та єднання.
Він був як полум'я. Його рядки -
Дзвінкі і небезпечні, наче криця,
Переживуть і жито, і пшеницю,
І хліб, і сіль, і війни, і віки.
В бібліотеці була оформлена книжково - ілюстративна викладка літератури.
Немає коментарів:
Дописати коментар