пʼятниця, 4 лютого 2022 р.

 Інтернет - мандрівка: 

"Подорожуємо країною Добра"

 О, доброта! Вона завжди в ціні.

 Фундамент світу! Стовп його! Вершина!

 І, якщо не розплавлений світ у вогні,

То це - Доброта! Вона - причина.

    Коли ми добрі, до себе, до інших, до світу, наше життя набагато яскравіше й приємніше, але часом і важче. Не в моді нині доброта! Байдужими і злими бути легше, для цього не треба прикладати зусиль. Тільки чи довго це триватиме, адже світ потім буде холодний і жорстокий до таких людей.

    Дорогі друзі! Сьогодні ми з вами здійснимо невеличку інтернет – мандрівку: "Подорожуємо країною Добра"

                       Перша зупинка на станції Доброта

    День Доброти відзначається щорічно 17 лютого з ініціативи міжнародних благодійних організацій. Свято має загальносвітове значення, святкують його всім світом, незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань.

    Кожна людина гостро відчуває природне бажання добра, яке б зробило її справді щасливою. Добро закладається в людині від народження, це невід’ємна складова природи в кожному з нас.

    " Роби добро, - мені казала мати, - І чисту совість не віддай за шмати!" Благословенний мамин заповіт. Ніхто в мені не зможе поламати. (Д. Павличко)

                     Друга наша зупинка на станції Милосердя

    Милосердя - найвірніший знак справжньої величі людини! Це безкорислива допомога або співчуття до ближнього, яку здійснює людина від щирого серця. Одне добре слово дає людині надію і підтримку. Кусочок хліба рятує від голоду. Одна склянка води втамовує спрагу. Одна добра справа перемінює нас.

                   Третя наша зупинка на станції Дружба

    Товаришування, дружба - взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити - лише з одним чи кількома. Друзів пов'язує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.

    Дружба - це святе слово, святе почуття, яке можливе тільки на основі взаємоповаги. Справжньою основою для дружби є рівність. В усі часи вважалось великою цінністю мати друга. У скіфів дружба перевірялась кров'ю і оформлялась спеціальним договором і великою присягою. У епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства й вірності. А для людей епохи романтизму дружба - це живе почуття, безпосереднє життєве переживання.

                     Четверта наша зупинка на станції Краса

    Мудрі люди казали: "Добро й краса - вони врятують світ". Сама природа подбала про те, аби все, що є в ній живим, було красивим. Красивий ліс, що вдягнувся в зелені шати, красиве поле соняшників, що повернули свої голівки до сонця - всюди присутня краса, що милує око.

    Дитину змалечку привчають бачити й творити красиве, бо потворне не розвиває й не спонукає до злету думки, творчості, прагнень.

    Красивими є не лише речі чи сама природа. Красивими є люди, особливо красиві своєю душевною красою. Бо такі люди добрі, привітні, вони ніби світяться зсередини. Такі люди тримають нашу землю, на них тримається весь світ, отже, саме така краса врятує світ. Це краса людяності, краса чистих почуттів, краса думок.

                   П’ята наша зупинка на станції Щастя

    Мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти. У кожної людини своє поняття, що таке щастя, що потрібно для того, щоб бути щасливим. Не дарма народ каже: "Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий."

    Що ж таке щастя ? Щастя - невід’ємна частина нашого життя. Це те, без чого ми не можемо існувати; це відчувати, що ти потрібен людям та відкривати невідане. Мабуть, щастя - це відчувати красу рідної землі чи віднайти себе в професії. І у кожного воно своє.?…

    Ось закінчилась наша мандрівка. Ми з вами побували в чудовій країні Добра, де панує милосердя, любов, краса, дружба і щастя.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.




Немає коментарів:

Дописати коментар