субота, 4 березня 2023 р.

                                        Онлайн - година поезії                              по творах Наталі Забілої

    Талановитість авторів літературних творів, особливо для дітей, найчастіше вимірюється часом. Деякі імена безслідно зникають і залишаються лише в пам’яті істориків, а деякі з великим задоволенням читає не одне покоління. Саме до останніх можна віднести творчість дитячої письменниці Наталі Забіли. Притаманне їй уміння просто і невимушено розмовляти з дітьми, знання психології малят, уміння писати зрозуміло й цікаво, лірично й серйозно, подаючи одночасно потрібну інформацію та виховуючи найкращі людські якості, залишають її твори актуальними й до сьогодні. У творчому доробку письменниці вірші, повісті, оповідання, п’єси і драматичні поеми. На таких творах, як «Хатинка на ялинці», «Про Тарасика й Марисю», «Ясоччина книжка», «Катруся вже велика», «Під дубом зеленим», «Веснянки», «Про дівчинку Маринку», «Перший крок», «Малим про велике», «Веселі друзі» та багатьох інших виховувалось не одне покоління української дітвори.

Ледве ясне сонечко

скотиться додолу,

ледве вечір присмерком

вкриє ліс і поле,

як на небі синьому,

понад цілим світом,

ми, веселі зірочки,

вогники засвітим

    5 березня 2023 року відзначається ювілей дитячої письменниці - 120 років від дня народження. В бібліотеці с. Небилів була проведена онлайн - година поезії по творах Н. Забілої

     Народилася Наталя Львівна 5 березня 1903 року у Петербурзі. У її родині любили мистецтво - живопис, музику, літературу. Мати часто читала дітям вірші, які знала напам'ять. Тому Наталя змалку цікавилася літературою. У 1917 році майбутня письменниця разом із сім'єю переїхала в Україну, до селища Люботина, що на Харківщині. Тут пані Наталя працювала вчителькою. У 1924 році, коли Наталя Забіла ще  вчилася в Харківському інституті народної освіти, вона надрукувала свої перші вірші. Потім все частіше її вірші стали з'являтися на сторінках багатьох українських газет та журналів. А згодом вийшли друком і перші її книжки.  Майже всі книги Наталі Забіли написані для юних читачів, але і старше покоління із задоволенням читає - перечитує її чудові твори..

    Наталя Забіла подарувала дітям майже двісті книжок. І впродовж усього творчого життя вона сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. Наталя Львівна ніколи не загравала з юним читачем, а вела розмову з ним серйозно й шанобливо про речі дуже важливі, вселюдські моральні цінності та пріоритети, що залишаються незмінними в усі часи. Саме тому книжки письменниці й донині читають, знають, люблять.

Мій рідний край,

моя земля велика-превелика.

Є в ній степи, ліси, поля,

моря, і гори, й ріки.

Холодні й теплі є місця,

північні і південні.

Там - сніг та крига без кінця,

а тут - гаї зелені.

    На творах Наталі Забіли виросло декілька поколінь українських дітей. Переважна більшість із цих творів не втратили своєї актуальності і по сьогодні.

Кожній мамі подарунки

Готували малюки,

Малювали їм малюнки

Вишивали килимки.

Ще й прикрашений квітками

Написали їм плакат:

«Хай живуть хороші мами

Всіх дівчаток і хлоп’ят!»

    Український поет Валентин Бичко охарактеризував творчість Наталі Забіли,  як «материнську пісню, цікаву, барвисту, розумну, клопітку, дбайливу»,  він назвав Наталю Забілу «однією із найвидатніших українських письменниць, що пишуть для дітей».

Щедре сонце палає

над пробудженим світом,

квіти й трави цвітуть

у ранковій росі.

Досить світла й тепла є

всім без винятку дітям,

щоб зростали й раділи,

й сміялися всі!




Немає коментарів:

Дописати коментар