середа, 29 липня 2020 р.

Служіння істині і добру

     29 липня минає 155 років від дня народження Андрея Шептицького (світське ім’я Роман-Марія Александер Шептицький; 1865-1944), визначного українського церковного, громадського і політичного діяча, митрополита Української греко-католицької церкви, яку він очолював майже 44 роки.
     Щоб глибше пізнати життя Андрея Шептицького, розкрити багатогранне служіння Митрополита Церкві та людям, сприяти духовному розвитку дітей та молоді в бібліотеці оформлено виставку – портрет  “Служіння істині і добру”.
    Постать Митрополита Андрея Шептицького є унікальним явищем в історії української духовності ХХ ст. Він був усюди, в самій гущі життя того чи не найтрагічнішого в історії людства періоду – першої половини двадцятого століття. Завжди був з українським народом, який в тих складних світових подіях прагнув здобути свободу, відновити свою державність.
     Митрополит Андрей Шептицький увійшов до історії українського народу не тільки як один з найвидатніших ієрархів протягом тисячолітньої його історії, а також як один з найбільших богословів, діячів української культури і науки.
     За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном.
     Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.
    Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.
«Не буде українського моноліту, коли українці-самостійники не зможуть мимо всіх різниць, які їх ділять, завести між собою якнайбільшої єдности».
А. Шептицький.

Немає коментарів:

Дописати коментар