Інформ – хвилинка
По ту сторону життя – СНІД.
1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.
Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.
СНІД вперше був виявлений у 1981 році і став однією з найпоширеніших інфекційних хвороб у світі. ВІЛ передається через кров, статеві контакти, спільне вживання шприців, вагітність та перинатальний шлях (від матері до дитини). СНІД не може бути переданий через повітря, контактні поверхні або рукостискання.
Симптоми СНІДу можуть включати втомленість, слабкість, збільшення лімфатичних вузлів, втрату апетиту, зважування, гарячку, поширені біль в м'язах і суглобах, автономні розлади, а також виразного зниження імунної системи. Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.
Кожна людина повинна до кінця усвідомити усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.
Немає коментарів:
Дописати коментар