Онлайн мандрівка:
«Культура країн Європи»
Запрошуємо вас на он лайн мандрівку країнами Європи. Сьогодні ми відвідаємо Польщу та почуємо знаменитий вальс Шопена, познайомимось із мистецтвом англійської групи «Бітлз », пригадаємо захоплюючі мелодії французького шансону, послухаємо історію українських мелодійних пісень.
Знайомлячись з країнами Європи, ми впевнились, що кожна держава має свої особливості, які впливають не тільки на розвиток господарства цих країн, а і на розвиток культури. Подорож розпочнеться з Великої Британії, потім відвідаємо романтичну Францію, Австрію, сусідню Польщу і повернемось до України.
Англія
«Туманний Альбіон» є батьківщиною машинного виробництва. Саме тут уперше з'явилися: залізниця, лінія метрополітену, двоповерхові автобуси. Велика Британія свято береже свої традиції в побуті, політиці, мистецтві. Британія дала людству Агату Крісті та Шекспіра, Джеймса Кука та Давіда Лівінгстона, Ньютона та Чарльза Дарвіна, королеву Вікторію та «залізну леді» Маргарет Тетчер. А про відомих англійських музикантів ми дізнаємося з цієї мандрівки. У XVII столітті Англія була однією з тих країн Європи, де після розквіту музичного мистецтва в епоху Ренесансу і бароко вітчизняна музична традиція почала зникати. Епоха бароко подарувала світу „Британського Орфея” - так називали сучасники композитора Генрі Персела. Юний Генрі навчався у двох своїх родичів, шанованих музикантів того часу. У шестирічному віці він став хористом Королівської капели, у дванадцятирічному - написав першу оду до дня народження Карла звернення дітей Королівської капели до короля.
Якщо ХVІІ століття дало світу стиль бароко, то ХХ століття - стільки стилів та напрямків, що всі важко й перерахувати.
Рок-гурт „Beatles”- символ молодіжної музики 60-х, кумири кількох поколінь, своєрідні, класики ХХ століття . Восени 1959 року „Beatles” познайомилися з власником бару „Jacaranda Club”. Він дозволив їм удень репетирувати в його приміщенні. На той час в активі Леннона та Маккартні було вже більше 100 власних пісень. Згодом бар став першим ліверпульським біт - клубом. З появою в 1961 році Рінго Стара четвірка з Ліверпуля з’єдналась у „зоряному” складі.Франція
Це високорозвинена приморська держава західної Європи. Візиткою сучасної Франції є комфортабельні автомобілі, надзвукові літаки, модні судна, парфуми, всесвітньовідомі марочні вина.
Країна подарувала світові відомих композиторів Жоржа Бізе, Шарля Гуно, Моріса Равеля. В історії музичного мистецтва гідне місце займає французький шансон. Так, правильно, шансон - унікальне явище французького музичного мистецтва. В перекладі з французької шансон - пісня з життя. Є два види шансону, які сформувалися у 50-х роках минулого сторіччя і існують до цього часу: класичний шансон й естрадна пісня.Другий напрям французької пісні II половини XX ст. - естрадна пісня. Представники цього напряму теж нерідко є виконавцями власних пісень, але вони не є шансоньє в повному розумінні цього слова. Всесвітньо відомими виконавцями французьких естрадних пісень є Ів Монтан, Мірей Матьє, Джо Дассен, Патрісія Каас, JIapa Фабіан.
Австрія
Відень - столиця Австрії та колишньої Австро - Угорської імперії. В кінці ХVІІІ - на початку ХХ століття це місто стало одним з найголовніших культурних осередків Європи. У Відні жили та творили видатні композитори Моцарт, Бетховен, Вагнер, Брамс, батько та син Штрауси. Це - перехрестя Європи. Тому в повсякденне життя австрійців були привнесені культурні традиції різних європейських народів, що наклало значний відбиток на всі аспекти життя. На теренах Європи першість у світовій класичній музиці належить саме Австрії, яка змогла дати світові у різні часи стільки славетних імен, що стали часткою потенціалу світового музичного мистецтва.
Віденські бали - давня національна традиція, і Відень з давніх часів зберігає за собою титул світової столиці балів. Щороку в бальний сезон у столиці проходить понад 300 танцювальних свят. Впродовж балів звучать найпопулярніші мелодії: вальси Штрауса, музика віденських класиків - Моцарта, Бетховена, Гайдна.Мабуть, тільки в цей час і тільки в цьому місті могло виникнути дивовижне явище, яке ми називаємо віденською класичною школою. Її головними фігурами вважаються три великі майстри; Йозеф Гайдн, Вольфганг Амадей Моцарт і Людвіг ван Бетховен.
Польща
Країна з багатим досвідом культурного та історичного розвитку. Історія польської держави тісно пов’язана з Україною. Волелюбні мрії та прагнення польського народу, його поняття про добро та зло знайшли відображення у творчості видатного поета Адама Міцкевича. Зачаровують своєю мелодійністю твори Федеріка Шопена, Станіслава Монюшка, Міхала Огінського.
Культурна спадщина стала невід'ємною частиною європейської цивілізації. Польські народні танці полонез, краков’як, мазурка здобули світове визнання.
Фредерік Шопен - найвидатніший польський композитор і піаніст. Шопен одним із перших збагатив західну музику слов'янськими інтонаціями та новими ритмічними малюнками. Особливий внесок у музичне мистецтво Шопен зробив своїми оригінальними вальсами, мазурками і полонезами - жанрами, у яких відтворені слов'янські танцювальні ритми і гармонічна мова, типова для польського фольклору.Шопен - автор декількох балад, прекрасних, мрійливих, поетичних ноктюрнів, етюдів, мета яких - допомогти піаністові подолати специфічні художні або технічні труднощі. У його творчості представлені також експромти, особливо популярними є його вальси.
Україна
Вам здається що ви вже все знаєте про нашу країну? Гімн України складається всього з шести рядків. Найдовший тролейбусний маршрут Сімферополь - Ялта. Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі - 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п'яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту.
Всесвітньо відома різдвяна пісня "Щедрик" - це різдвяна українська народна пісня, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав її в 1916 році. Англійською мовою відома під назвою "Carol of the Bells".
Сьогодні ми говоримо про європейську культуру. Україна - це теж Європа. Наша культура сьогодні дає нам сенс нашої боротьби. Українська культура - це наша ідентичність і наша єдність. Саме із цим ми приходимо до Європи - як співтворці єдиного європейського культурного простору. Без української культури не існує єдиного європейського культурного простору. Ми ідемо до цього простору своїм, українським шляхом - і саме цим цікаві і цінні для Європи і світу, ми маємо розвивати свою європейську національну культуру як наш історичний і водночас сучасний внесок у будівництво спільного європейського дому.
Немає коментарів:
Дописати коментар