неділя, 17 грудня 2017 р.

Літературна мандрівка «У гостях у енциклопедії»

     Бібліотекар Галькевич Галина Василівна  для учнів 4-го класу провела літературну мандрівку «У гостях у енциклопедії» на якій познайомила юних користувачів з різноманітним світом довідкових видань.
 
 
      Енцеклопедії, словники, довідники – це книги, які знають  усе. Ці книги написані спеціально для дітей, де в доступній формі розповідається про такі цікаві речі: як формування Землі її клімат, рослинність, природні ресурси, населення, подорожі та освоєння космосу, спосіб життя, повадки тварин, різноманіття рослинного світу, про розвиток транспорту, про наукові винаходи і механізми, архітектуру та багато іншого.
    Про все це можна дізнатись прочитавши такі енциклопедії: «Про все на світі», «Цікава книга знань у запитаннях та відповідях», «Таємниці природи», «Гори», «Тварини, усе про все», «Тіло людини», «Транспорт» та довідник-порадник для молодших класів «Виручалочка».
     Довідкова література дуже корисна й потрібна не тільки учням, але й вчителям, батькам і потрібно дружити з енциклопедіями,словниками, довідниками і ніколи не соромитись заглядати в книгу. Не дарма в народі кажуть: «Книгу прочитав – розумнішим став».

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Година пам'яті "УПА: шляхами нескорених" у с. Небилів

     У клубі с. Небилів проведено годину пам'яті "УПА: шляхами нескорених", присвячену 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії
     Українська Повстанська Армія не має аналогів у світовій історії, армія, яка впродовж більше 10 років вела нерівну героїчну боротьбу з ворогом, який переважав її в десятки чи в сотні разів, армія, яка вкрила себе невмирущою славою в боротьбі за створення Української незалежної держави.
    На заході декламувались вірші присвячені воїнам УПА, на мультимедійній дошці демонструвались кліпи «Коли ви вмирали, вам сурми не грали», «Гей там далеко на Волині, «Йшли селом партизани», «Гей там, у лісі, на полянці».


     Вокальний дитячий колектив виконав пісні: «Біля тополі», «Червона калина», «Обірвалося життя», «Загинув майданівець», «Донечка України»
     Присутні вшанували пам'ять всіх борців за волю України хвилиною мовчання та покладанням квітів до могили Січових Стрільців.
     Працівники бібліотеки оформили викладку літератури, яка знайомила присутніх з історією створення Української Повстанської Армії на території нашого краю.
      Закінчилась година пам'яті піснею «Боже Україну збережи».

субота, 14 жовтня 2017 р.

Вечір пам'яті "Щоб не заросла пам'яті стежина" у с. Слобода Небилівська

     14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва, 75-ту річницю створення УПА.
До цієї дати 12 жовтня в селі Слобода Небилівська проведено вечір пам'яті "Щоб не заросла пам'яті стежина"
     Українська Повстанська Армія, першi пiдроздiли якої з’явилися 1942 року у волинських лiсах, також узяла собi свято Покрови за день зброї, ставши пiд опiку святої Матерi Богородицi. I хоч УПА у нерiвнiй боротьбi з могутнiм тоталiтарним режимом зазнала поразки, своєю мужнiстю, своїм геройством вона значно посилила прагнення українського народу до волi, до незалежності.
Зродились ми з великої години
В пожарах війн і полум’ях огнів.
Плекав нас бій по втраті України,
Кормив нас гніт і бунт на ворогів...
     Під час заходу учасники декламували вірші про рідну мову, чисте голубе небо, славний козацький родовід.
     У виконанні вокальної групи дівчат прозвучали пісні "Ой у лузі червона калина", "Йшли селом партизани", "Ой, полечко, поле"
      Цього ж дня  бібліотеці проведено годину пам'яті приурочену історії створення та боротьби Української Повстанської армії. Бібліотекар Котик Наталя Ярославівна оформила викладку літератури присвячену історії створення УПА.
       В місцевій церкві настоятелем відправлено панахиду.
      Учні початкової школи поклали квіти до могили Січових Стрільців

вівторок, 19 вересня 2017 р.

Вітали працівників лісу Осмолодського лісового господарства

     Щороку в Україні  відзначають професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості. Цього року День працівника лісу  припадає на 17 вересня.
      Вітали працівників лісу Осмолодського лісового  господарства колективи сусідніх сіл: Дуба та Слобода Небилівська.
      Фолькльорний колекив «Журавлина», учасниками якого є працівники клубу та бібліотеки виконали ряд пісень: «Оженився мій миленька», «Бузок», жартівливу пісню «Ой підемо жінко». Учасники драматичного гуртка (худ. керівник Миндюк Ірина Петрівна) виконали декілька гумористичних сценок.
      Закінчився виступ виконанням «Многая літа» та побажанням:
Здоров’я зичим Вам міцного,
Повітря чистого, гірського
Краси берези та калини,
А сили від дуба, смереки й ялини.
Нехай співають Вам гірські потічки,
І чистоти душі, Вам, від Лімниці річки
Могутності, Вам, від Карпатських вершин,
І Божої ласки з гори і долини

субота, 26 серпня 2017 р.

Любіть Україну у сні й наяву

      Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. В бібліотеці с.Слобода Небилівська  до Дня Незалежності України проведено годину поезії по творчості письменників Рожнятівщини «Любіть Україну у сні й наяву».

Україно моя, не хилися в мовчанні й скорботі,
Не ховай у кривавім подолі обличчя сумне.
Є ще гени живі у твоїй замордованій плоті,
Що відродять на древі життя невмируще й земне…
Галина Пухта «Україно моя»
     Присутні мали нагоду послухати вірші Лесі Шмегельської « Народе мій…» та «Україні», Наталі Данилюк «Нескорений народ», Ольги Парадовської « Не захищений світ, не захищений біль», Любові  Соломчак «Молитва за Україну», Любомира Михайліва « Чуєте, чи ні українці».
      Закінчився захід словами із збірки  Степана Осадчука « Калиновий ранок»
О, люди, люди! Будьте ж ви людьми
Ми ж Богом створені, щоб в згоді жити,
Ростити хліб, оберігати мир
І щастя внукам на землі творити.

вівторок, 25 липня 2017 р.

Флешмоб «Сторінками улюблених казок».

     23 липня працівниками клубу та бібліотеки села Небилів було проведено флешмоб «Сторінками улюблених казок».
     Кожен народ створив багато чудових казок. У них відображено життя народу, його мрії і сподівання на кращу долю, на перемогу добра і справедливості над злом, жадібністю і жорстокістю.
     Діти з цікавістю слухали казки, розгадували загадки про казкових героїв, відгадували назви казок, співали пісеньки.
      Присутні за допомогою дорослих інсценізували казку «Курочка Ряба». Проводилась гра «Котигорошко». Головний казковий герой, щоб визволити сестричку з полону відгадував загадки.
 
 
      Було весело та цікаво, на закінчення діти намалювали улюблених героїв з казок.
 
 
       Оформлено книжкову виставку «Казковими стежками»

пʼятниця, 14 липня 2017 р.

Творчий звіт учасників художньої самодіяльності клубу села Слобода Небилівська

     12 липня Християнська церква вшановує святих Апостолів Петра і Павла, в цей день відбувся творчий звіт учасників художньої самодіяльності клубу села Слобода Небилівська під назвою «Пісня – душа народу»
     Розпочали дійство ведучі, які розповіли про виникнення свята Петра і Павла та привітали всіх іменинників та ювілярів – жителів села.
      Українська пісня… Це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах ми відзначаємо свята. Пісня прикрашає народні обряди, кінофільми, вистави, казки. 
     Учасники драматичного гуртка (худ. керівник Миндюк Ірина Петрівна) виконали інсценізацію казки «Пан Коцький». Розвеселили глядачів сценкою «На старості років» Мельник Інна та Рошко Ростислав, сценкою «Мудрі жінки» Мигович Діанна, Лавришин Лідія та Мельник Віка.
Народна пісня – голос невсипущий,
Душі людської вічне  відкриття.
Вона ніколи, як і хліб насущний
Не вийде з моди сущого життя
      Пісня є наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові про велич нашого співочого народу. У виконанні вокального колективу «Журавлина» прозвучали пісні «Червона калина, чого в лузі гнешся», « Збирався стрілець від'їжджати до бою», «Попід наші сади», «Розмай», «Пісня про матір», «Літа минають» та жартівливі Ой у мене роботящий чоловік», «На городі буркун».\
    Своїм співом глядачів чарувала Мигович Діана, яка виконала пісні «Батьки мої» та «Ніченькою темною». З глибокою любов’ю та душевним теплом звучали пісні «Йшли селом партизани», «Я піду в далекі гори» у виконанні дитячого вокального колективу. 
     Присутні в залі мали можливість насолодитися  «Монологом жінки в дзеркалі» у виконанні Мельник Віки.
      Доповненням до дійства в залі служила викладка літератури «Пісня-душа народу».
     Завершився творчий звіт хоровим співом «Многая літа».
     Начальник відділу культури райдержадміністрації Володимир Феліксович Борович  нагородив подякою завідуючу клубом Винник Оксану Йосипівну подякою  побажав творчого натхнення та довголіття.