Меню

середа, 28 червня 2023 р.

                  Інформаційна година                         «Конституція України та сучасний світ»


    День Конститу́ції Украї́ни — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь ухвалення Конституції України того ж дня 1996 року.

   
     
    Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

    Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

    Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

    Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. 

    Сьогодні громадяни України, які чинять спротив російському вторгненню, виконують конституційний обов’язок. Ми успішно протистоїмо агресору, що зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу.





пʼятниця, 16 червня 2023 р.

 Зустріч в бібліотеці.

    15 червня в приміщенні бібліотеки відбулася зустріч підприємців села з головним юристом сектору Перегінського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольгою Матіїв та  представниками Рожнятівського управління Калуської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Галиною Найко та Марією Зварич на базі Небилівського старостинського округу.

    З метою інформування громадян в рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» та підвищення правової обізнаності власників та користувачів земельних ділянок ознайомлено з темою: «Безоплатна приватизація земельної ділянки. Перехід права власності на землю у разі набуття права на житловий будинок».

    Юристка проінформувала присутніх, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

    Працівники центру зайнятості надали  консультацію щодо впровадження певних норм законодавства про працю і зайнятість, про робочі місця та ознайомили з нововведеннями.

    Після проведеної зустрічі було здійснено особистий прийом громадян. 





середа, 14 червня 2023 р.

 Фото вернісаж «Природа мого краю».

    Любов до Батьківщини починається з любові до рідної природи. Потрібно любити й цінувати ту красу, що дарує нам природа, особливо якщо це знайомі з дитинства улюблені місця  рідного краю. 

    Пропонуємо вашій увазі  фото вернісаж «Природа мого краю».

 Ліси є основною складовою навколишнього природного середовища. Природа мого краю дивовижна. 

 Заказника «ТУРОВА ДАЧА»

    Ліс у заказнику повністю дикий - він не насаджувався. Тільки після війни, коли дуже багато його вигоріло, довелося робити подекуди насадження, але росте він досить хаотично, не прямими лініями, і в цьому його привабливість.

  Мохи та лишайники 


    Більшість лісової землі вкрита саме такими мохами - кажуть, вони унікальні, саме вони дають торф - це сфагнові мохи, у них немає коріння. Нижня частина стела відмирає, і так утворюється торф

    Багно болотяне - ще одна унікальна рослина цього лісу.  Це рослина із сильним ароматним запахом, але не рекомендовано багато часу бути поблизу масового скупчення - випари отруйні (померти не помреш, але голова болітиме).

                                                                            

Чорниця, афини -                              

 надзвичайно лікувальні ягоди!  




Цвіте королиця.                                   

У Польщі і Словаччині під охороною   Від ромашки відрізняється листям.    


                                                    

                       

                    Іван - чай                              Таволжник звичайний.    

          

Перестріч гайовий                           Цвіте терен

     Річка Турова (до речі, неподалік є потік - Черлений; пригадуєте - черлені щити...) Це говорить про історичність цих гідронімів.    

   

Річка Лімниця

    Рідна природа завжди з нами, чим би ми не займалися, частинка її поруч. Варто тільки задуматися, якими багатствами вона наділена. Величні ліси, родючі поля, повноводні річки і їх мешканці – всім цим природа щедро ділиться з нами. Вона наповнює життя яскравими фарбами, дарує нові емоції та враження. Коли людина буде жити в гармонії і повазі до рідної природи, вона буде щасливою.






пʼятниця, 2 червня 2023 р.

 Година спілкування:

                      «Закон на сторожі дитинства»                      

    1 червня  кожного року світова спільнота відзначає  Міжнародний день захисту дітей. В бібліотеці  с. Небилів була проведена година спілкування: «Закон на сторожі дитинства».  

    Людина – найцінніший скарб. Кожен з вас - неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні і саме більше такої на цій Землі немає і ніколи не було. Але ви завжди повинні пам'ятати, що ніколи не можна ображати людину, не можна принижувати людську гідність. Тому люди живуть, дотримуючись певних правил. Без правил життя було б просто не можливе. Існує чимало правил: правила у сім'ї, у школі, у грі, в житті. Навколо нас - дуже багато правил. І серед них є такі, які зобов'язані виконувати всі люди. Найголовніші правила називають Закон.

    Права дитини захищені Конституцію України, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Конвенцією ООН про права дитини. Згідно з Конвенцією, всі діти рівні у правах. Права дитини не можуть бути обмежені ні за кольором шкіри, ні за релігією, національним чи майновим станом, ні за станом здоров'я чи за походженням. Життя кожної дитини є найціннішим. І ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. 

Отже, перше найголовніше:

Невід'ємне право - Право на життя.

Кожна дитина має Право на ім'я

Право на повноцінне харчування.

Право на медичну допомогу.

Дитина має право на освіту

Право на любов та піклування з боку батьків та держави

Право на відпочинок і дозвілля.

Пам'ятайте ж любі діти

В злагоді потрібно жити

А обов'язки й права –

Це усьому голова.

     Сьогодні у нашій державі йде страшенна війна. На жаль росія порушила  всі закони. Дітей вбивають, катують, викрадають,  лишають дому, батьківського піклування.  Паростки війни проростають глибоко у дитячих серцях. У XXI сторіччі в Україні росте покоління тих, хто народився під звуки вибухів мін та снарядів. Діти війни. У них свої таємниці, про які ми можемо лише здогадуватись. За свої 9, 10 чи 12 років вони вже прожили доросле життя. Незважаючи на пережиті жахи війни, діти в Україні також продемонстрували надзвичайну стійкість. Вони підтримували власні сім’ї, ровесників і громади, незважаючи на складні ситуації. 


     Через рік повномасштабної війни діти продовжують справлятися зі страхом, тривогою та горем, пов’язаними з втратою близьких, розлукою з родиною, вимушеним переміщенням із дому, ізоляцією та повним переломом у дитинстві. Війна триває, і весь світ підтримує Україну , щоб надавати необхідну допомогу та підтримати потреби дітей та молоді в Україні.

    Ця війна вже вкрала в дітей один рік життя. Ми не можемо дозволити позбавити їх майбутнього. А ще бажаю, щоб дитинство ваше промайнуло легко, безхмарно, з посмішкою, щоб настав нарешті мир і всі діти повернулися до своїх домівок, до своїх батьків, до свого звичного життя.

Тому я бажаю вам бути чемними дітьми,

бути гідними лише похвали.

Тому я щиро всім в житті бажаю

Зростати гідно справжніми людьми.

Бо всі ми українці маєм право

На цій землі і жити, і рости.

Хоч ми малі, ще школярі,

а в нас закон є i права.

І ми навік запам’ятали :

Будь добрим сином чи дочкою,

поганим вчинком не зганьби

ти роду власного ніколи.

Люби свою сім’ю і школу,

Свою країну ти люби!