Меню

субота, 29 квітня 2023 р.


Консультація безплатної правової допомоги

29.04.23

#кейс_БПД

    🟩Військовослужбовець Андрій місяць пробув у полоні. Після звільнення чоловік отримав можливість оформити офіційний статус полоненого та передбачену законодавством компенсацію. Він звернувся до системи БПД, щоб йому у цьому допомогли.

    ! Юристка системи БПД допомогла зібрати необхідні документи та подати відповідну заяву до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

    Міжвідомча комісія ухвалила рішення визнати Андрія особою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії рф проти України.

    ! Також Андрій отримав право на передбачену законом грошову допомогу — 100 000 грн одноразово.

  «І військові,  цивільні українці після визволення з полону мають право оформити офіційний статус особи, що була позбавлена свободи та отримати грошову допомогу, передбачену законодавством», – розповідає фахівчиня Запорізького бюро правової допомоги Анна Романок.

    Запорізький місцевий центр з надання БВПД

    











Консультація безоплатної правової допомоги.

29.04.23

    🎙️Студію «Радіо Калуш 107,4 FM»📟 25.04.2023 відвідала головний юрист сектору Перегінське бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання БВПД 👩🏻‍💼Ольга Матіїв, яка розповіла про порядок усиновлення дитини в Україні. ✅

    ❗️На даний момент під час воєнного стану порядок усиновлення дітей, визначений українським законодавством не спрощується та не змінюється. 

    ☝️«Всиновленню підлягають тільки ті діти, яким офіційно надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.Статус дитини-сироти надається дітям, у яких померли або загинули батьки, що підтверджується свідоцтвом про смерть кожного з них»,- зазначає фахівчиня Калуського місцевого центру з надання БВПД.

    📌Радіо Калуш FM📟



пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

 Літературна година:

«Сонячні промінчики поезії рідного краю»

    Прикарпаття - це край, де поважають культурні традиції. Тут розвинена освіта та література, а тому є багато авторів, відомих не тільки в області, але й за її межами. Тут письменництво досягло доволі високого рівня, а тому може похвалитися відомими представниками літературних течій. Не менше є й поетів. Всі вони пишуть в різних жанрах, а тому кожен твір є унікальним та цікавим.

Рідний край - місце де ти народився,

Де завжди живе твоя душа

Й де б не був і де б не зупинився

Серце все одно до дому поспіша.

Рідний край до тебе душа рветься,

Бо пройшло дитинство там моє.

Іноді мені навіть здається

Що моя частинка там живе.

    В бібліотеці с. Небилів проведена літературна година: «Сонячні  промінчики поезії рідного краю», де були представлені поезії наших поетів - земляків. Звучали вірші поетів: Любомира Михайліва, Наталії Данилюк, Лесі Шмигельської та інших. Звучали твори про війну, про національних героїв та їхні подвиги, про тернистий шлях України до своєї волі, про красу рідного краю, про любов і лебедину вірність, про радісні і глибокі почуття, які роблять людей щасливими.

    Поети нашого краю завжди мають всі підстави пишатися тим, що народилися на цій землі, яка не раз переживала дні сили і слави, і виростила не одне покоління славних, обдарованих синів та дочок.

    Цей хлопець любив справжній рок і круті мотоцикли,

    Вслухатись, як басом гарчить розігрітий мотор…

    І мчати вітрам навздогін, вкотре кинувши виклик,

    І бути господарем долі. Яка там війна

    Яка там війна,коли ти молодий і зухвалий?

    І море тобі по коліна, і стільки ідей!..

    І віра міцна у якісь неземні ідеали,

    У те, що фортуна тебе неодмінно знайде!

                                                   «Цей хлопець» Наталя Данилюк

    Прикарпаття славиться нашими земляками місцевими поетами. Серед них мешканці всіх верств: учні шкіл, студенти, інваліди, вчителі, медики, робітники підприємств, пенсіонери. В своїх творах вони оспівують почуття любові та патріотизму до рідної неньки - України, рідного краю, родини. Їх вірші легко читаються і запам’ятовуються.

    І знову бій, як в Другу світову,

    Ізнову бій за Україну нині,

    За землю, матір і Дитя в яскині,

    За провідну зорю життя нову.

                                        «За день до весни» Любомир Михайлів

     Моя родино, раю, що в душі,

     Мій променю ясний серед негоди.

     Помежи злиднів, зрад та метушні

     Зумію все лихе перебороти,

     Коли ти поруч, Дай тепла мені,

     Моя оселе, прихистку, турбото.

                                                «Моя родино» Леся Шмигельська

  Хвилюють авторів нашого краю народні традиції Прикарпаття, соціальні зрушення сучасності. Та в центрі уваги кожного автора - людина, з її радощами і болями, з поглядами на майбутнє, на свою історію.

     Людино Божа, ти прекрасна

     Коли в тобі панує світло ,а не тінь,

     І думка ненав’язлива, а власна,

     І досвід попередніх поколінь.

     Коли в любові розцвітають квіти,

    Посіяні тобою між людьми,

    А твої справи, наче рідні діти,

    Як благодать твоїх мирських ідей.

                   «Людино Божа, ти прекрасна» Ольга Парадовська

Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю - безцінна. Слухаючи їх твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідної землі, навчаємось розуміти найголовніше - добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно.

     Уздовж всього життя будуємо мости

     До щастя. До добра , любові.

     І враз нам хочеться кути всі обійти,

     Змінити хоч на йоту карму долі

                                                  «Мости життя» Світлана Діденко

   





вівторок, 25 квітня 2023 р.

 Година пам’яті 

« Попіл Чорнобиля в наших серцях»

    Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль назавжди увійде в історію, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.

    Повернімося ж подумки назад. За лічені роки на березі Прип’яті була споруджена атомна станція і виросло однойменне з рікою місто. Станція мала стати потужним енергетичним джерелом дешевої, низької за собівартістю електроенергії. Планувалося, що спочатку запрацюють перші чотири блоки, потім буде друга черга – ще чотири, після цього третя «четвірка» блоків. 

    Але…Все це перекреслив Чорнобиль. Звістка про вибух на четвертому реакторі ЧАЕС шокувала світ. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища - мертва зона, "зона відчуження" в 2712 кв. км .

    Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях. Саме тому тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям усього світу.

    В бібліотеці оформлено викладку літератури, де представлені книги, про жахливу трагедію, про подвиг і самопожертву людей, українців, справжніх героїв, які захистили світ від екологічної катастрофи, а сьогодні їхні сини та онуки відстоюють мир на Богом даній найкращій в світі країні – Україні.





субота, 15 квітня 2023 р.

 Година духовності 

«У мить святого Воскресіння»

    Весна – найпрекрасніша пора року. Із її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, земля одягається в зелень, квітнуть сади, перегукуються пташиним співом гаї. Прийшла весна!

     Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень.

    Христове Воскресіння, Паска, Великдень  –  найжаданіше свято весни для українців. Сьогодні в умовах війни Великдень – це не лише весна, з цим святом пов’язані надії українців на перемогу та відродження України.  

    За багато тисячоліть в Україні  сформувались  традиції, обряди й вірування, які передавались із покоління в покоління. Святкуючи перемогу весняної пори року над зимовою, кожна родина пекла «великодні калачі» та фарбувала яйця, що пізніше трансформувалися у звичні нам  паски й крашанки.

    Основні канони та правила святкування Великодня були започатковані  після Різдва Христа. Свято Христового Воскресіння  українці завжди святкували радісно, піднесено, готувалися до свята заздалегідь.  Упродовж тижня наводили лад у господарстві, прибирали, розмальовували стіни оселі, прикрашали покуть, вивішували  рушники.  Неділю, що передує Великодню, в народі кличуть «Вербною», оскільки в  цей день українці освячували гілки верби. 

    Після Вербної неділі починається Страсний тиждень, в якому кожен день має певний символізм. Найважливіший відлік починається з четверга, що його в народі заведено йменувати «чистим», оскільки цей день  вважається днем весняного очищення. В Страсну п’ятницю рекомендується утриматися від гучної музики, сварок і привести до ладу власні думки. У суботу перед Паскою необхідно  підготувати кошик для освячення наїдків,  ввечері наповнити його  великодніми смаколиками, прикрасити вишитим рушником та вирушити до церкви.  

    Вели́кдень – це Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день по його смерті, причому день смерті вважається першим днем. Є найважливішим християнським святом, котре виказує радість з приводу перемоги Сина Божого над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування.

    Працівники бібліотеки вітають всіх із Великим днем Христового Воскресіння! Зичимо вам міцного здоров'я, щастя і доброї долі. Хай ваші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у наші оселі перемогу, злагоду, світлу радість!