Василю Олійнику - 75
Вірші почав писати в шкільні роки. Тоді, з доброго благословення калуського поета, музиканта і вчителя Йосипа Антоновича Попадюка, з'явилися вони у районній газеті “Зоря Прикарпаття”.
Після закінчення восьмирічки навчався у професійно-технічному училищі, працював бетонником, слюсарем-вентиляційником, інженером, меблярем. Поступив на факультет журналістики Львівського університету їм. І. Я. Франка, після чого працював у долинській районній газеті.
Та, окрім журналістики, в Василя Олійника було покликання - віршувати. Він друкувався в різних журналах, альманахах, та збірниках. Загалом, Василь Олійник видав майже 10 збірок своєї творчості. Він є членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.
…В листі ти пишеш: "Надішліть "Кобзар"
І два листочки золоті калини..."
Заможна, як графиня, чужина
Ніколи не замінить України…
До того ж, пан Василь мав талан відкривати нові обличчя в літературі, він провів кілька досліджень-розвідок про місцевих літераторів та визначних осіб. Так, він видав окремою книжкою художньо-документальний нарис «Європейський тенор з Велдіжа» (2000) про видатного, але незаслужено забутого українського співака Василя Тисяка, який народився на Долинщині. Разом з художником Богданом Шляхтичем зібрав та упорядкував у збірку поезій «Нескорена пісня» творчість репресованого "совітами" й забутого прикарпатського поета Йосипа Кузя
Окрім великого пласту літературних напрацювань, Василь Олійник ще й займався суспільними справами. Він був керівником місцевої, долинської Просвітянської громади. Він був засновником і одним з організаторів щорічного свята ліричної Франкової поезії в Лолині.
…З Франком сьогодні Лолин розмовляє,
Йому велику шану воздає.
І кожен бачить, розуміє, знає,
Що він тут був, що він тут завжди є!
Василь Олійник друкувався в альманасі «Вітрила», журналах «Ранок», «Перевал», колективних збірниках Ужгородського видавництва «Карпати" та інших. Він є автором поетичних книг:
* «Стремено» → 1981
* «Гармонія площин» → 1992
* «Толока» → 1997
* «Княгиня» → 2000
* «Крижма» → 2005
* «Понад шляхами сивими» → 2008
* «Європейський тенор з Велдіжа» → 2000
Немає коментарів:
Дописати коментар