5 квітня в читальному залі Рожнятівської районної бібліотеки проведено літературно-музичну годину «Бетховен українського слова», присвячену 145 річниці від дня народження Василя Семеновича Стефаника, письменника-новеліста, громадсько-політичного діяча.
Я писав тому, щоб струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена.
Творчість великого майстра новели Василя Стефаника – одна з чарівних перлин нашої української культури. Народився Василь Стефаник 14 травня 1871 року в с. Русові Снятинського району Івано – Франківської області
Ведучі заходу ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом письменника.
І вийшов зі школи він. Успіх неначе!..
Хоч лікарем так і не став,
Та в світлі новому неправду побачив,
Бо глум над народом зростав!..
У Русові Василь Стефаник прожив майже все своє життя. Тут написав більшість своїх новел, героями яких часто були русівчани. У селі до сьогодні зберігся будинок, в якому мешкала родина відомого письменника. В ній у 1941 році відкрито літературно-меморіальний музей.
Він залишив для нас «Синю книжечку», «Кам’яний хрест», «Дорогу», «Моє слово», «Земля» та багато інших творів.
Присутні з великим задоволенням слухали уривки з новел: «Камінний хрест» та «Діточа пригода» у виконанні Шляхтич Т. М. завідуючої клубом с. Небилів.
Під час проведення масового заходу демонструвалися фрагменти з фільму «Камінний хрест», звучала пісня на слова Б. Лепкого «Чуєш, брате мій».
Було оформлено тематичну полицю на якій були представлені книги про творчий шлях письменника, а також твори відомого новеліста.
Літературно-музичну годину підготували та провели працівники бібліотек сіл Небилів, Слобода Небилівська та Красне.
Немає коментарів:
Дописати коментар