Меню

середа, 19 жовтня 2022 р.

 Консультація безоплатної правової допомоги.

Перегінське бюро повідомляє

    Я - ВПО. Хочу переїхати в інше місце. Який орган мені потрібно повідомляти про зміну місця проживання?

     Відповідно до статті 9 Закону України «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

    У разі зміни місця проживання заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається.

    У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це уповноважений орган за місцем отримання довідки не пізніше як за три дні до дня від’їзду.


пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.

 Година історичної пам’яті: 

«Козацькими шляхами»

    14 жовтня наше суспільство відзначає День захисника України та День українського козацтва, основоположне свято українського воїнства. Воно з’явилось в нелегкий для нації час, коли їй доводилось відстоювати територіальну цілісність держави. В цей день ми вшановуємо бойовий подвиг, самовідданість захисників незалежної України, зберігання ними національних військових традицій і звитяг в різні історичні періоди. Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії - військово-політичної формації українського визвольного руху. 

    Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови - захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні. Особливо шанували на Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів. Після зруйнування Січі запорожці захопили з собою за Дунай і образ Пресвятої Покрови.

    Козацтво, Україна, український народ… Ці поняття здавна були в одному асоціативному ряду. І це не випадково, адже таке багатогранне явище як козацтво, складає цілу епоху в історії України та її народу. З часів зародження української нації до сьогодення саме козацтво сприяло формуванню суспільно-політичних та культурних засад нашої держави. Козак в українській культурі - звитяжний воїн, який служить своїй Батьківщині, захищає віру, гідність та звичаї свого народу. 

    Через шанобливе ставлення українського козацтва свято у свідомості народу почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів і рідної землі, побратимство. У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Символічним днем утворення УПА вважається 14 жовтня 1942 року.

    УПА діяла до вересня 1949 року, після чого реорганізована у збройне підпілля, яке діяло до початку 1960 –х років. Вояків УПА об’єднувала ідея захисту України від зовнішнього і внутрішнього ворога й утворення незалежної України. Їхня головна перевага - наслідування бойових традицій українських воїнів, відвага, мужність і звитяга.

    Незламний бойовий дух, любов до рідної землі, готовність стати на її захист в будь-який час - головні риси, які успадкували бійці сучасних Збройних сил України від своїх войовничих пращурів

Ніхто не здолає твій дух і свободу

Козацькому роду тримать булаву,

Міцній, Україно, для щастя народу

Для вірних нащадків на славу живи!









четвер, 13 жовтня 2022 р.

 Семінар на тему: 

«Легалізація робочої сили». 

    Державна служба зайнятості — спеціальна служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України. Діяльність Державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України і місцевих органів державної влади. Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи або працевлаштовуватися самостійно.

    13 жовтня в бібліотеці села Небилів для підприємців села працівниками Рожнятівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено семінар на тему: «Легалізація робочої сили». 

    Працівники центру зайнятості надали  консультацію щодо впровадження певних норм законодавства про працю і зайнятість, про робочі місця, та забезпечення роботодавця повною інформацією щодо виконання ним обов’язків перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та його прав як страхувальника.

  

вівторок, 11 жовтня 2022 р.

 Онлайн - урок  здоров 'я: 

               «Здоров’я родини –  здоров'я дитини»                                                        


                                                                              Здоров`я дитини  - 
                    багатство родини

       Здоров`я народу -                                       багатство країни!


   

    Здоров’я - це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним  і щасливим. Здоровим потрібно бути з раннього дитинства, добре здоров’я дається Богом та батьками, але зберігати його мусить кожен сам. Не можна розраховувати на те, що можна залишитися здоровим, зовсім не докладаючи до цього ніяких зусиль. Здоров’я в усі часи вважалося найвищою цінністю, що є важливою складовою активного творчого життя, радості та благополуччя людини. Купити здоров’я неможливо, тому його потрібно зберігати й зміцнювати.

    Вітаючись і прощаючись, люди бажали одне одному здоров’я: «Дай, Боже, здоров’я», «Доброго вам здоров’я»,  «Бувайте здорові» . В Україні говорять: “З родини йде життя людини”. Саме в сім’ї дитина робить свої перші кроки, навчається любові й доброти, учиться шанувати свою родину, свій рід, продовжує сімейні традиції. У багатьох родинах існують різні традиції, зокрема традиції, що сприяють збереженню і зміцненню здоров’я. Це - загартовування, участь у рухливих і спортивних іграх, туристичні походи тощо. У родинах, у яких ведуть здоровий спосіб життя, не мають шкідливих звичок, народжуються здорові діти, адже здоров’я дитини залежить і від спадковості, ви про це вже знаєте. Тому продовжуйте традиції зміцнення і збереження здоров’я, що були закладені у ваших родинах, та започатковуйте свої.

     Ніколи не можна нехтувати членами родини. Любов, взаємодопомога, повага і довіра - ось складові щасливого сімейного життя родини. Слід поважати звички, працю, прагнення і бажання членів своєї сім’ї. Потрібно, щоб кожен виконував посильну роботу. У сім’ї, де правильно розподілено обов’язки, панують злагода і добробут.

    Українці ніколи не уявляли повноцінного життя без родини. Тисячоліттями діяло неписане правило: піклуйтесь про дітей. За часів лихоліття батьки робили все, аби зберегти життя і здоров’я потомства. Коли траплялися трагічні ситуації, наприклад вмирала мати чи батько, то останнім проханням до подружки було: «Бережи дітей».

    Бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. І пам'ятайте, що здоров'я - найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.

В цю істину вкладено глибокий зміст.

Здорова родина – здорова дитина.

У цих двох поняттях прокладено міст.

 Хай міст цей єднає батьків і дітей,

 Щоб правильно й радісно жити,

 Іти по життю із девізом в руках:

 «Здоров’я потрібно цінити».