Меню

субота, 24 листопада 2018 р.

Голодомор - 1932-1933 років-біль серця всієї України

     24 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих у результаті штучного голоду селян радянської України, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках.
     23 листопада  працівники бібліотеки та клубу з учнями 6-го класу провели годину пам’яті «Голодомор-1932-1933 років-біль серця всієї України»
У  полі висохли криниці.
Ніхто не сіяв, не орав,
Голодний рік, мов чорна птиця,
Над краєм змореним літав
     Ведучі ознайомили присутніх з історичними передумовами виникнення голодомору, з політикою більшовиків проти українського народу, зачитали спогади свідків трагічних подій, продемонстрували фільм про голодомор. учні зачитали вірші про ті страшні роки.
 
      Була оформлена викладка літератури «Голодомор: подій, факти, спогади.»

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Семінар «Легалізація заробітної плати та робочих місць» проведено в бібліотеці

     В приміщенні Небилівської бібліотеки 17 жовтня для жителів села, які займаються підприємницькою діяльністю проведений семінар на тему «Легалізація заробітної плати та робочих місць».
     Заступник начальника управління-начальник відділу праці УСЗН Рожнятівської РДА Христонько Надія Володимирівна ознайомила присутніх про останні нововведення в законодавстві, які стосуються легалізації найманих працівників, штрафів за невиконання вимог законів про працю.
     Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Рожнятівської районної філії Івано-Франківського ОЦЗ Калиній Василь Володимирович та провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Рожнятівської районної філії Івано-Франківського ОЦЗ Попіна Лідія Володимирівна розповіли що відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи та ознайомили з видами послуг, які надає державна служба зайнятості.
    Успішне розв’язання питань соціального захисту населення, стабільність на ринку праці, впевненість громадян у своєму майбутньому у значній мірі залежать від злагодженої роботи служби зайнятості та всіх її соціальних партнерів.
     Учасники отримали відповіді на питання, які виникали під час проведення семінару.

середа, 17 жовтня 2018 р.

Пишаюсь я козацьким духом

     У приміщенні  бібліотеки с. Слобода Небилівська з юнацтвом проведено годину пам’яті «Пишаюсь я козацьким духом».
      Ведучі бібліотекар Котик Н. Я. та завідуюча клубом Осадчук О. Р. коротенько ознайомили присутніх із історією створення Української Повстанської Армії.
      Учасниця художньої самодіяльності Пайш Уляна Петрівна виконала пісню «Йшли селом партизани», Вацко Петро Романович виконав пісню «Гей, ви, стрільці січовії». Вірш «Зродились ми з великої години»  читав Чічак Назар Романович.
     Було організовано викладку літератури «Слава Героям УПА».
     Виявлення всієї правди, світла і тіней минулого особливо важливе для історії. В кожному періоді є світло і тінь. Тож розвиваймо в собі національну свідомість, дух високої моралі, активну громадянську позицію, будьмо гідними нащадками героїв.

вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Святкування Дня Захисника України в Небилові

     14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. В приміщенні клубу с. Небилів проведено літературно музичне свято «За Україну, за її волю…».
      На святі були присутні учасники бойових дій на сході України: командир Добровольчого Українського корпусу тактичної групи «Сапсан» Сергійчук Юрій Петрович - позивний «Сирота», боєць тактичної групи «Сапсан» Богович Надія Василівна - позивний «Руда» та боєць тактичної групи Сапсан» Кішак Назарій Миколайович.
     Розпочиналось свято маршем під який учні 1-го класу місцевої школи винесли прапор України та прапор Організації українських націоналістів.
     Ведучі ознайомили з історичними подіями пов’язаними з козацтвом, створенням УПА та бойовими діями на сході України.
     Для присутніх прозвучали пісні у виконанні жіночого вокального колективу «Чого козаче сумний ходиш», «Ой полечко, поле», «Нічка була темна», «Повіяв вітер степовий», у виконанні Галькевич Галини Василівної прозвучала стародавня пісня «Катерина», учні 11-го класу виконали пісню «Ой у лісі на полянці», учні 7-го класу виконали танець.
       Закінчилось свято виконанням пісні «Боже, вислухай благання»
      Була оформлена книжкова виставка «Нам небайдужа доля України»

вівторок, 28 серпня 2018 р.

Україно моя, барвінкова!

     Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. Це велика держава, і живуть у ній різні люди. І всі вони знайшли у нашому краї свою батьківщину.
     Є дати, які виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення і майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України, що відзначається щорічно 24 серпня.
     Україна - це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність.
Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Звешся величаво – Україною,
Земле зачарована моя.
      В приміщенні клубу с. Слобода Небилівська проведено тематичний вечір-концерт  «Україно моя, барвінкова!»
      Під час свята прозвучали пісні: «Моліться люди всі до Бога», «Коли на волю проситься сльоза» у виконанні Гонсорської Мар’яни та пісня «Україна - це ти» у виконанні сестричок Тоні та Віки Осадчук. Для присутніх Мельник Інна та Пайш Уляна виконали варіацію на пісню «Десь по світу».
 
      Оформлено викладку літератури «Нам не байдужа доля України»
     Сьогодні ми є свідками великих перетворень, що відбуваються в нашій країні. Ми – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносимо її культуру, своїми досягненнями славимо її. Будемо гідними своїх предків, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову.

неділя, 8 липня 2018 р.

Вшанування пам'яті повстанців

     67 років тому у Ловагах загинули надрайоновий провідник ОУН Григорій Вацеба (Сулима), його дружина Марія Бабінчук (Калина) та бойові побратими Ярослав Белейович (Дуб), Тарас і Голуб. 
    Щороку 7 липня на Івана в день загибелі повстанців, тут відбувається величне віче по вшануванню полеглих. Цього року в Ловагах було також людно. Вшанувати пам’ять приїхали: депутат районної ради  Яцишенець Андрій, начальник відділу освіти РДА  Стоцький Роман, голова районного Проводу Конгресу Україцьких Націоналістів  Бардяк Мар’ян, депутат Тисменицької районної ради Єфімчук Ярослав, онук «Сулими» Марійчин  Андрій.
    У місцевій церкві священник УПЦ КП з Красного Іван Романів відправив Службу Божу. Після Богослужіння гості хресним ходом пройшли до пам’ятного хреста, де о. Іван  відправив панахиду за загиблими.
     Перед присутніми виступив старший онук «Сулими» Андрій Марійчин, який зачитав листи написані до своєї донечки Мотрі, слухаючи їх, багато з присутніх витирали на очах сльози.
     Гурт Братства УПА «Бандери» під керівництвом Ярослава Люльчака виконали повстанські пісні, народний аматорський хор Союзу українок Рожнятова виконав пісню «Йшли селом партизани», жіночий вокальний колектив с. Небилів виконали пісні «Через поле України» та «Ой квіти мої квіти».
     На завершення зібрання депутат Тисьменницької районної  ради Ярослав Єфімчук щиро подякував всім  присутнім, що прийшли вшанувати пам’ять його родичів Калини та Сулими.

субота, 2 червня 2018 р.

День захисту дітей в Небилові

     У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят.
      При школі почав працювати літній табір, для дітей працівники клубу і сільської бібліотеки провели флеш-моб: «Усі барви дитинства», який допоміг поринути в різноманітний світ професій.
      Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні завдання, демонстрували спритність у різних конкурсах  і іграх:«Спритний кухар», «Вправний водій», «Майбутній журналіст», «Добрий лікар».
 
       Конкурси та ігри проводилися з метою розвитку творчих здібностей дітей та розширення уяви підростаючого покоління про світ професій та їх актуальність. 
     Дивлячись на розмаїття професій, представлених на конкурсах, серед яких і лікар, і кухар, і ветеринар, і флорист, і модельєр, і будівельник та інші, можна з упевненістю сказати, що діти  чудово орієнтуються у світі професій. 
      В кінці ігрової програми всі учасники, взявши в руки повітряні кульки, на яких були причеплені маленькі паперові голуби, загадавши свої найпотаємніші бажання, випустили їх в небо.
 
      Працівники бібліотеки оформили тематичну поличку: «Світ цікавих професій».

вівторок, 15 травня 2018 р.

«Мама, Матінка, Матуся.

     У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня у 2018 році День матері  відзначають 13 травня. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією. У селі Слобода Небилівська проведено свято «Мама, Матінка, Матуся».
     Свято Матері почали люди відзначати не так уже й давно. А було це так. Анна Джарвіс, аналізуючи духовний стан у суспільстві, в якому панували зневіра, спустошення, занепад, безлад, розпуста, вирішила повернути людей до моральних ідеалів, де б запанувала Надія, Віра і Любов. Тому вона у 1910 році запропонувала Свято матері у Фінляндії. Бо мати – найрідніша людина для кожного, від матері починається життя. Люди з радістю підтримали її і почали  відзначати це свято у багатьох країнах світу: у Швеції, Норвегії, в Німеччині, Чехії, Словаччині, Данії. А в 1928 році українки з діаспори Канаді теж почали святкувати День Матері. І лише після цього свято прийшло в Україну і гарно прижилось. Та вже у 1939 році його, на жаль, заборонили відзначати. І лише тепер, у наші дні, коли Україна здобула незалежність, до нас знову прийшло це чудове свято. Щоб повернути людям у їхніх серця любов і доброту, ласку і тепло, милосердя і світло. Бо від матері у народу його коріння і життя.
      Тепло і зворушливо звучали на святі поетичні рядки присвячені матері – берегині роду. Для присутніх прозвучали пісні присвячені найріднішим: «Мамо, мамочко», «Бабуся», «Сто відсотків щастя», «Батьки мої», «Калина похилилась».
 
     На завершення свята ведучі побажали всім присутнім:
     Хай вас обминають невдачі та грози,
     Нехай лиш від сміху з’являються сльози,
     Міцного здоров'я з роси і води,
     Бадьорість та настрій хай будуть завжди

середа, 25 квітня 2018 р.

Всесвітній день книги і авторського права

     До Всесвітнього дня книги і авторського права в бібліотеці с. Слобода  Небилівська  з кращими користувачами проведено вечір - зустріч "Книги – джерело мудрості."
     Людина, яка любить і вміє читати - щаслива людина. Довкола неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі - книги. У світі існує безліч різних книг. Вони по-різному служать людям: одні - навчають, другі - розважають, треті - допомагають. В одних книгах можна прочитати про минуле, а в інших - про майбутнє.
     Під час зустрічі ведучі ознайомили присутніх з історією зародження літературної класики як зарубіжної так і української, з традиціями святкування Дня книги.
«Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!»
К. Паустовський
     Були оформлені викладки літератури «Перлини  світової  класики» та «Сторінками української класики»

середа, 28 березня 2018 р.

Гра-вікторина «Наша книжечка дитяча – вірна подруга дітей» для першачків

     До Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги бібліотекар Галкевич Г. В. разом з учнями 1-А класу провела літературну гру-вікторину: «Наша книжечка дитяча – вірна подруга дітей».
     Книга – одна з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Ми не знали так багато
Про новий і давній час.
Все ми в книзі знайдемо.
Кращої не знаємо,
Доброї і вірної
Подруги малят!
Книгу зрозумілую,
Чесну, добру. сміливу
І дівчатка й хлопчики –
Хочуть всі читать
     У ігровій формі діти знайомилися з цікавими книжечками: «Мої звірятка», «Професії», «Правила етикету», «Принцеса Агнеса», Г. Чубач«Улюблена абетка». Разом з книгами: «Відгадай загадки», «Хто це?» учні відгадували загадки, вчилися рахувати за допомогою книжечки Вязімова М. «Вчимося рахувати».
      Цікаве було знайомство зі світом поезії за допомогою книг: «Сорока – білобока», «Чому Дід Мороз не мерзне", Г. Бойка «Здоровим будь!». На закінчення діти поринули у світ казки: «Троє поросят», «Теремок».
      Велика користь від читання книжок. Книги - мов ріки, які наповнюють увесь світ. Це джерело мудрості, в книжках – бездонна глибина знань. Тому змалечку читаймо книги, відвідуймо бібліотеки – царство книг. Бо книги втішають в печалі, у них знайдемо велику втіху і користь для своєї душі.

четвер, 22 березня 2018 р.

Всесвітній день поезії

     У літературній вітальні бібліотеки та клубу села Слобода Небилівська відзначаючи Всесвітній день поезії, організовано поетичну ікебану «Поетичне сузір'я нашого краю». Всесвітній день поезії - свято, яке відзначається щороку в день весняного рівнодення - 21 березня.
    На поетичному святі ведучі ознайомили присутніх з творчістю місцевих поетів, людей пера і слова Прикарпатського краю, а саме Рожнятівщини, яка славиться талановитими людьми.
     Серед «Поетичного сузір'я нашого краю» відомими є поети народжені в селі Слобода Небилівська. Це Степан Осадчук та Богдан Миндюк. На святі поезії були використані рядки з віршів Степана Осадчука, який писав про те, що бачив, що почув, про що нашептали йому берези та смерічки. 
Слобідко моя барвінкова,
Духовний ти мій оберіг.
Перлина моєї любові.
Яку я у серці зберіг..
     Та біографічні рядки Богдана Миндюка, який у поетичних рядках викладав свої почуття та переживання, перемоги та поразки, закоханість та зради.
Бойківщина рідна. сторона моя, 
Про любов до тебе заспіваю, 
Ріки і струмочки, гори бачу я, 
бо тебе ніде не забуваю.
     Була оформлена книжкова викладка на якій представлені  збірки поезій Любомира Михайліва, Ольги Парадовської, Оксани Лесюк, Лесі Шмегельської, Наталії Данилюк, Любові Соломчак, Галини Пухти. Явдокії Шумей.