Меню

середа, 28 березня 2018 р.

Гра-вікторина «Наша книжечка дитяча – вірна подруга дітей» для першачків

     До Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги бібліотекар Галкевич Г. В. разом з учнями 1-А класу провела літературну гру-вікторину: «Наша книжечка дитяча – вірна подруга дітей».
     Книга – одна з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Ми не знали так багато
Про новий і давній час.
Все ми в книзі знайдемо.
Кращої не знаємо,
Доброї і вірної
Подруги малят!
Книгу зрозумілую,
Чесну, добру. сміливу
І дівчатка й хлопчики –
Хочуть всі читать
     У ігровій формі діти знайомилися з цікавими книжечками: «Мої звірятка», «Професії», «Правила етикету», «Принцеса Агнеса», Г. Чубач«Улюблена абетка». Разом з книгами: «Відгадай загадки», «Хто це?» учні відгадували загадки, вчилися рахувати за допомогою книжечки Вязімова М. «Вчимося рахувати».
      Цікаве було знайомство зі світом поезії за допомогою книг: «Сорока – білобока», «Чому Дід Мороз не мерзне", Г. Бойка «Здоровим будь!». На закінчення діти поринули у світ казки: «Троє поросят», «Теремок».
      Велика користь від читання книжок. Книги - мов ріки, які наповнюють увесь світ. Це джерело мудрості, в книжках – бездонна глибина знань. Тому змалечку читаймо книги, відвідуймо бібліотеки – царство книг. Бо книги втішають в печалі, у них знайдемо велику втіху і користь для своєї душі.

четвер, 22 березня 2018 р.

Всесвітній день поезії

     У літературній вітальні бібліотеки та клубу села Слобода Небилівська відзначаючи Всесвітній день поезії, організовано поетичну ікебану «Поетичне сузір'я нашого краю». Всесвітній день поезії - свято, яке відзначається щороку в день весняного рівнодення - 21 березня.
    На поетичному святі ведучі ознайомили присутніх з творчістю місцевих поетів, людей пера і слова Прикарпатського краю, а саме Рожнятівщини, яка славиться талановитими людьми.
     Серед «Поетичного сузір'я нашого краю» відомими є поети народжені в селі Слобода Небилівська. Це Степан Осадчук та Богдан Миндюк. На святі поезії були використані рядки з віршів Степана Осадчука, який писав про те, що бачив, що почув, про що нашептали йому берези та смерічки. 
Слобідко моя барвінкова,
Духовний ти мій оберіг.
Перлина моєї любові.
Яку я у серці зберіг..
     Та біографічні рядки Богдана Миндюка, який у поетичних рядках викладав свої почуття та переживання, перемоги та поразки, закоханість та зради.
Бойківщина рідна. сторона моя, 
Про любов до тебе заспіваю, 
Ріки і струмочки, гори бачу я, 
бо тебе ніде не забуваю.
     Була оформлена книжкова викладка на якій представлені  збірки поезій Любомира Михайліва, Ольги Парадовської, Оксани Лесюк, Лесі Шмегельської, Наталії Данилюк, Любові Соломчак, Галини Пухти. Явдокії Шумей.

четвер, 15 березня 2018 р.

Поки б’ються серця людей, звучатиме голос Шевченка

     До 204-ї річниці з дня народження Великого українського Кобзаря в с. Слобода Небилівська проведено літературно музичне свято «Поки б’ються серця людей, звучатиме голос Шевченка».
     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка.
Кобзарем ми його звемо,
Так від роду і до роду
Кожен вірш свій і поему
Він присвячує народу.
     Тарас Шевченко… Геній, мислитель. Пророк. Людина надзвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.
     На святі учасники драматичного гуртка (худ. керівник Миндюк Ірина Петрівна) виконали сценки «Тарас і Мати», та «Тарас, Яринка», «Тарас, Оксана».
 
     Значним доповненням до заходу  була співана поезія Тараса Шевченка у виконанні дитячої вокальної група дівчат.
      Була оформлена викладка літератури «Велич Тарасового слова».

четвер, 1 березня 2018 р.

Громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності від видобутку корисних копалин НГВУ «Надвірнанафтогаз» в межах Луквинського нафтового родовища

      27 лютого 2018 року в приміщенні бібліотеки села Небилів пройшло громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності від видобутку корисних копалин НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» в межах Луквинського нафтового родовища.
     Луквинське родовище розташоване на території Рожнятівського району Івано-Франківської області на землях Небилівської сільської ради. Площа родовища - 2,83 км² . 
     Виявлення та врахування зауважень громадськості до видобутку вуглеводнів в межах Луквинського родовища необхідне для продовження Державною службою геології та надр України терміну дії спеціального дозволу на користування надрами.
     Петро Кульба, начальник відділу управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації в Івано-Франківській області , пояснюючи мешканцям села порядок проведення слухань, зазначив, що таке громадське обговорення запроваджено з метою адаптації нашого законодавства до європейського.
      Олег Мальчик, в.о. начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз», та Арсен Пукіш (Arsen Pukish) , начальник лабораторії вод та грунтів науково-дослідного і проектного інституту (НДПІ) ПАТ "Укрнафта", поінформували про видобувну діяльність НГВУ на території Луквинського родовища та вплив її на довкілля. Представники ПАТ "Укрнафта" відповіли на всі питання, які виникли у присутніх з цього приводу.
     На завершення, погоджуючи звіт ОВД, сільський голова побажав НГВУ "Надвірнанафтогаз" безперебійної роботи і нарощення видобутку, бо це відіб’ється і на добробуті села.